Держекоінспекція Центрального округу долучилася до акції «Збережи довкілля – не пали суху траву»

Державна екологічна інспекція Центрального округу долучилася до всеукраїнської природоохоронної акції «Збережи довкілля – не пали суху траву» від Всеукраїнської екологічної ліги.

 

Метою акції є привернення уваги громадськості до небезпеки спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків, а також популяризація екологічно безпечних способів їх утилізації.


На сьогоднішній день гостро постало питання щодо значної кількості пожеж, які виникають внаслідок спалювання сухостою. Головною причиною загоряння є людська недбалість та недотримання елементарних правил пожежної безпеки.

Інформуємо, спалювання сухої трави та листя – це не тільки шкідливо для здоров'я, але й небезпечно для довкілля!

Під час спалювання трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновиться лише за п’ять-шість років. У вогні можуть загинути і постраждати звірі. Вони згорають або задихаються від диму.

Крім того, у процесі горіння в повітря вивільняються окиси азоту, важкі метали і низка канцерогенних сполук, які є шкідливими для органів дихання.

 

Нагадуємо, в Україні спалювання сухостою є незаконним і передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність. Так, за спалювання сухої трави передбачений штраф - від 3 060 до 6 120 грн. Для посадовців - від 15 300 до 21 420 грн. За паління на території природно-заповідного фонду,  штраф складає від 6120 до 12 240 грн (для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн). За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці, штрафи  становлять  від  90 000 до 150 000 грн. Водночас, спалювання сухої рослинності у воєнний час може бути прирівняне до диверсійної роботи.

Спалювання сухої трави є шкідливим, неекологічним та незаконним! Державна екологічна інспекція Центрального округу закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити багаття в лісі та лісосмугах, не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Також рекомендуємо провести роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Шануйте й бережіть довкілля! Не паліть суху траву!

При пожежі телефонуйте за номером 101.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці